W dniach 19-20.04.2018 r. we Wrocławiu odbędzie się IV Konferencja Naukowa "Systemy ratownicze w Polsce a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe".

Lokalizacja:
Wrocław
Data rozpoczęcia:
19.04.2018
Data zakończenia:
20.04.2018
Strona www:
https://www.sys...

Celem tegorocznej edycji jest omówienie postępów w dziedzinie medycyny cywilno-wojskowej, w tym medycyny ratunkowej, wymiana doświadczeń z zakresu ratownictwa w podmiotach tworzących System Państwowe Ratownictwo Medyczne i współpracujących z Systemem, przy uwzględnieniu problematyki bezpieczeństwa, analiza współczesnych zagrożeń i zasad współdziałania podmiotów Systemu, doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa cywilnego i wojskowego, przedstawienie doświadczeń służb cywilnych i mundurowych oraz prezentacja najnowszych technologii i procedur z zakresu działań ratunkowych.

Wykładowcami na konferencji będą doświadczeni lekarze, ratownicy medyczni, przedstawiciele służb ratunkowych, naukowcy i praktycy, m.in. prof. Waldemar Machała, prof. Tomasz Jurek, dr hab. Łukasz Szarpak, mjr lek. Grzegorz Lewandowski, kpt ż. w. Janusz Maziarz, dr Adam Domanasiewicz, dr Adam Płaczek, mgr Tomasz Sanak, dr Wojciech Kopacki.

Więcej informacji na www.systemyratownicze.pl