Barbara Adamkiewicz-Herok (37 lat), do niedawna ratownik medyczny niosący pomoc osobom w stanie zagrożenia życia, dziś prawniczka z pasją zgłębiająca problematykę prawa ratowniczego i medycznego (doktorantka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) od kilku miesięcy zmaga się z ciężką chorobą szpiku kostnego (Zespół Milodysplastyczny – MDS).

Z uwagi na postęp choroby, Basia wymaga częstych transfuzji krwi (co kilka tygodni), a jedyną szansą na wyleczenie jest transplantacja szpiku. Niestety badanie osób spokrewnionych genetycznie (rodzice, rodzeństwo) wykazało brak zgodności szpiku, dlatego pilnie poszukujemy niespokrewnionego dawcy o identycznych antygenach zgodności tkankowej HLA. Zwracamy się zatem z apelem o rejestrację w bankach szpiku! Redakcja magazynu ,,Na ratunek” dołącza się do apelu rodziny i przyjaciół, z nadzieję, że wśród czytelników znajdzie się dawca szpiku dla Pani Barbary – autorki wielu artykułów z zakresu prawa ratowniczego.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij