W ostatnich latach turystyka jaskiniowa staje się coraz bardziej popularnym zajęciem wśród osób aktywnie spędzających czas wolny. Umiejętność poruszania się pod ziemią od dawna wykorzystywana jest także przez badaczy podziemnego świata.

Ratownictwo jaskiniowe jest dziedziną ratownictwa górskiego. Z tego powodu oczekuje się od służb powołanych do niesienia pomocy w górach, na terenie naszego kraju, że działania w przypadku zdarzenia jaskiniowego będą wykonane zgodnie z obowiązującymi zasadami technicznymi i medycznymi. Aby osiągnąć cel, którym jest wydobycie osoby ratowanej na powierzchnię ziemi w jak najlepszej kondycji, potrzebny jest doświadczony personel. Działania ratunkowe w jaskiniach przeważnie trwają długo. W takiej sytuacji ważnym elementem staje się kwalifikowana opieka medyczna nad poszkodowanym, który jej wymaga od momentu zdarzenia do wydobycia na powierzchnię ziemi.

 

Przeczytaj cały artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij