Fakt, że migotanie przedsionków (ang. atrial fibrillation, AF) jest najczęściej spotykaną arytmią w codziennej praktyce zespołów ratownictwa medycznego, nie powinien dziwić.

AF można opisać jako nieskoordynowane, chaotyczne pobudzenia mięśnia przedsionków, które doprowadzają w konsekwencji do upośledzenia ich funkcji hemodynamicznej. U podłoża tego zaburzenia leży przebudowa strukturalna przedsionków polegająca na odkładaniu złogów tkanki łącznej i włóknieniu, co prowadzi do zaburzenia przepływu impulsów elektrycznych pomiędzy poszczególnymi wiązkami mięśniowymi. W efekcie tego dochodzi do powstania wielu małych pętli pobudzeń nawrotnych (ang. reentry), które są bezpośrednią przyczynąwystąpienia arytmii.

 

Przeczytaj cały artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij