Nebulizacja jest metodą rozpraszania roztworów lub zawiesin, polegającą na inhalacji leków w postaci rozpylonej mgiełki.

Nebulizacja nie sprowadza się do podłączenia sprzętu i założenia maski tlenowej pacjentowi. Jest to aplikacja leku i wymaga oceny układu oddechowego pacjenta, podobnie jak stanu naczyń kaniulowanych przed podaniem leku dożylnego. Stwierdzenie, że chory podczas nebulizacji nie oddycha prawidłowo, jest niewystarczające. Aby zrozumieć zasady poprawnej nebulizacji, konieczne jest rozważenie kilku kwestii: z jakim pacjentem mamy do czynienia; czy jest to dorosły, dziecko, czy starsza osoba; jak często i jak głęboko pacjent oddycha; z jakich faz składa się oddychanie i co z tego wynika dla nebulizacji.

 

Przeczytaj cały artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij