„Koperta życia” to inicjatywa skierowana głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych.

Celem akcj jest zwiększenie skuteczności udzielenia pomocy lekarskiej w nagłych przypadkach. Na specjalnej
karcie informacyjnej umieszcza się najważniejsze informacje o uczuleniach, rodzajach przyjmowanych leków oraz dane dotyczące przebiegu chorób. Tak zebrane informacje – w postaci „Koperty życia” – powinny znajdować się w lodówce, ponieważ urządzenie to jest powszechne i można je bez trudu odnaleźć w każdym domu. Na lodówce nakleja się także odpowiednią naklejkę, która informuje ratowników medycznych o przystąpieniu chorego do akcji.
„Koperty życia” są popularne już w wielu polskich miastach. Teraz do programu pragnie także dołączyć Pogotowie Ratunkowe w Skawinie. Ratownicy z własnego budżetu planują pokryć koszty zakupu foliowych, przeźroczystych kopert na wypełnione formularze, a gmina deklaruje pomoc w akcji informacyjnej.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij