Automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) to specjalistyczne urządzenie, które może uratować życie osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia, czyli nieprzytomnej i nieoddychającej.

Do tej pory mapa defibrylatorów była dostępna dla osób mających pobraną na telefon specjalną aplikację. Fundacja Ratuj Życie i Krakowskie Pogotowie Ratunkowe podjęły współpracę, dzięki której dyspozytorzy medyczni znają lokalizacje defibrylatorów AED. Mieszkańcy części Małopolski, wzywając pogotowie, mogą się już dowiedzieć, gdzie w ich pobliżu znajduje się to urządzenie. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe działa na obszarze trzynastu powiatów w Małopolsce. W tym rejonie znajduje się aż 190 defibrylatorów AED, a w całej Małopolsce są 243 urządzenia.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij