Część I: Krwawienie z dróg rodnych.

Jednym z powodów interwencji zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) jest krwawienie z dróg rodnych. Jest wiele przyczyn takiego stanu, jednak jednym z najniebezpieczniejszych, stanowiącym bezpośredni stan zagrożenia życia dla kobiety, jest krwotok położniczy.

Artykuł ma charakter poglądowy. Nie obejmuje on całej wiedzy na temat postępowania w przypadku krwawień z dróg rodnych, jednak może on stanowić kompendium wiedzy dla osób pracujących w zespołach ratownictwa medycznego i współpracujących z nimi służb ratowniczych. Świadomość ryzyka i konieczność wczesnego rozpoznania oraz leczenia masywnego krwotoku często decydują o przeżyciu pacjentki.

Przeczytaj cały artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij