14 października 2017 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbędzie się konferencja "ECMO Wyzwania 2017". Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty obejmujące techniki symulacyjne prowadzenia terapii pozaustrojowych.

Lokalizacja:
Poznań
Data rozpoczęcia:
14.10.2017
Data zakończenia:
15.10.2017
Strona www:
http://www.ecmo...

Mając w pamięci ogromne zainteresowanie wydarzeniem, jakim była prezentacja programu "ECMO dla Wielkopolski" w 2016 roku, Komitet Organizacyjny wychodzi naprzeciw potrzebie zorganizowania ogólnopolskiego spotkania pozwalającego na konsolidację środowiska medycznego zajmującego się terapiami stosowanymi w stanach skrajnej niewydolności krążeniowej i oddechowej.

ECMO (Extracorporeal Membrane Oxygenation) jest sztuką i dynamicznie rozwijającą się techniką, a poprzez szeroki zakres zastosowania wymaga ciągłej, ogromnej uwagi oraz konieczności wymiany praktycznych doświadczeń. Jest to procedura złożona, wymuszająca multidyscyplinarne zaangażowanie Zespołów ECMO pozwalające na wykorzystanie aktualnej technologii na jak najwyższym poziomie w sposób bezpieczny i skuteczny. Dlatego naturalnym wydaje się sięgniecie po nowoczesne techniki nauczania oparte o symulację wysokiej wierności, które zostały implementowane w ośrodkach w Poznaniu i pozwalają na powodzenie regionalnego Programu ECMO. Część edukacyjna Warsztatów i Konferencji poświęcona zostanie Symulacji Medycznej dającej możliwości lepszego przygotowania personelu medycznego, w krótszym czasie niż tradycyjne nauczanie, co wyraźnie wpływa na bezpieczeństwo leczonych pacjentów.

Sesja Otwarta Konferencji pozwala na nadesłanie prezentacji i przedstawienie własnych doświadczeń chętnych uczesników w sesji ustnej i posterowej. Konferencja adresowana jest do lekarzy, perfuzjonistów, pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów a także specjalistów w dziedzinie transportu medycznego, a więc do wszystkich zajmujących się leczeniem stanów krytycznych skutkujących niewydolnością krążeniową i oddechową.

Konferencji towarzyszyć będą Warsztaty obejmujące techniki symulacyjne prowadzenia terapii pozaustrojowych, które odbędą się w dniu 15 października 2017.

Program konferencji dostępny na stronie internetowej.


Dojazd

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań

Kontakt

W sprawach merytorycznych:
kontakt@ecmo.pl

W sprawach organizacyjnych:
Biuro Organizacji Konferencji Centrum Kongresowo-Dydaktycznego
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37a, 60-356 Poznań
tel. 61 854-76-80, 61 854-73-84
email: konferencje@ump.edu.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij