Codziennym trudem pracy ZRM-u kontakt z pacjentami z marginesu społecznego, a w szczególności z osobami pijanymi. W artykule przedstawiono najczęstsze problemy związane z tym tematem, uwarunkowania prawne oraz własne doświadczenia autorów.

Z punktu widzenia ZRM-u realizującego swoje zdania w miejscu zdarzenia najważniejsze jest zadbanie o własne bezpieczeństwo, szczególnie jeśli zadysponowany zespół udaje się do mieszkania pełnego pijanych osób. Warto do takich wyjazdów prosić policję o wsparcie, jeśli z karty wyjazdowej wynika, że wyjazd ma związek z agresją. Głównym efektem działania alkoholu jest stopniowe ograniczanie świadomości, do całkowitej jej utraty włącznie. W miarę wzrostu stężenia alkoholu we krwi dochodzi także do zaburzeń funkcji układu oddechowego i krążenia. W związku z działaniem alkoholu pacjenci prezentują zaburzenia równowagi, upadają, doznając urazów.

Przeczytaj cały artykuł:

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij