Udar mózgu jako schorzenie o wysokim współczynniku zapadalności i umieralności był wielokrotnie analizowany i badany w celu określenia potencjalnych czynników ryzyka.

Udar mózgu jest nagłym stanem zagrażającym życiu, który objawia się ogniskowymi lub uogólnionymi zaburzeniami czynności mózgu, utrzymującymi się dłużej niż 24 godziny i wymagającymi bezwzględnej hospitalizacji. Obecnie na świecie udar mózgu jest trzecią najczęściej występującą przyczyną zgonów u ludzi dorosłych. Kluczową rzeczą jest rozpoznanie objawów sugerujących udar mózgu i jak najszybszy transport pacjenta do ośrodka specjalistycznego w celu leczenia. Najlepsze efekty terapeutyczne daje zastosowanie specjalistycznego leczenia w ciągu pierwszych 90 min od wystąpienia objawów, dlatego w przypadku pacjenta z podejrzeniem udaru mózgu liczy się każda minuta.
Przeczytaj cały artykuł:

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij