Michał Wieczorek, wielokrotny uczestnik misji medycznych i doświadczony ratownik, w rozmowie z Magdaleną Palion przybliża tematykę misji medycznych oraz opowiada, czego można się spodziewać w obcym kraju.

Patrząc na Twoje doświadczenie, chciałoby się powiedzieć: „człowiek czynu”. Oddajesz się swojej pracy i pasji bez reszty. Ratownik GOPR-u, praca na SOR-ze, pra- ca w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, do tego jesteś członkiem licznych zagranicznych misji medycznych. Nie mówię już o ogromnym wsparciu merytorycznym, którego udzielasz nam w każdym numerze czasopisma „Na Ratunek”, recenzując artykuły. Kończysz doktorat... O czymś nie wspomniałam?
 
Można by tak jeszcze wymieniać, ale większość to historia, a z tego ostatniego właśnie rezygnuję. Dzięki filozofii, którą poznałem tzw. „przebudzenia”, zwanego też „oświeceniem”, straciło dla mnie sens uganianie się za kolejnymi dokonaniami, stopniami czy uznaniem. Dotarło do mnie, że bez tego wszystkiego mogę wykonywać dobrą robo- tę bardziej efektywnie. Dlatego też znacz- nie ważniejsze od tego kim jestem, jest to, o czym będę rozmawiać z naszymi gośćmi.
 
Skąd pomysł na udział w zagranicznych misjach medycznych? To przecież wiele miesięcy z dala od rodziny, nie mów.
 
Jak mawiają, życie może być albo śmiałą przygodą, albo niczym w ogóle. Moimi głównymi motywacjami były poszukiwanie swojego miejsca na świecie, swojej drogi, od- powiedź na pytanie, kim jestem. Pewnie też potrzeba wrażeń, sprawdzenia się, sprostania niecodziennym wyzwaniom, stawienieczoła nieznanemu i nieustanne podnoszenie sobie poprzeczki.
 
Przeczytaj cały artykuł:

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij