W pracy przedstawiono opis przypadku kobiety w 17. tygodniu ciąży, u której wystąpił napad drgawek. Opisano etiologię padaczki i postępowanie w przypadku wystąpienia drgawek.

Zespół podstawowy Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM) zadysponowany został do kobiety w 17. tygodniu ciąży, u której wystąpił atak drgawek. Na miejscu wstępnego wywiadu SAMPLE udzielił mąż pacjentki, który odnalazł ją bez kontaktu, z uogólnionymi drgawkami. Ciężarna odzyskała świadomość przed przyjazdem PRM. Kobieta nie choruje przewlekle, nie przyjmuje leków, w wywiadzie nie zgłasza przebytych operacji, uczulenia neguje. Z wywiadu w przeszłości dwa podobne epizody około 4 i 7 miesięcy temu, bez interwencji medycznej. Pacjentkę zastano przytomną w pozycji leżącej, na łóżku. Dokonano oceny stanu według schematu ABCDE.

Przeczytaj cały artykuł:

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij