Celem pracy jest ocena jakości trzech technik kompresji klatki piersiowej niemowlęcia prowadzonej przez studentów medycyny.

Nagłe zatrzymanie krążenia w populacji dziecięcej występuje znacznie rzadziej aniżeli ma to miejsce w przypadku osób dorosłych. Liczne badania wskazują, że nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci występuje z częstością od 2,6 do 6%, przy czym częstość powrotu spontanicznego krążenia waha się od 32 do 50,6% (1, 2). Umiejętność wykonywania wysokiej jakości resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest jedną z podstawowych, jakimi winien wykazywać się personel medyczny.

Cały artykuł dostępny w najnowszym wydaniu:

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij