Niewydolność serca to groźne schorzenie o poważnym rokowaniu, ale dzięki ciągłemu postępowi kardiologii większości pacjentów można pomóc.

Lokalizacja:
Warszawa
Data rozpoczęcia:
16.06.2019
Data zakończenia:
16.06.2019
Strona www:
http://niewydol...

Aby skutecznie pomóc pacjentom z niewydolnością serca, wymagana jest nie tylko złożona terapia farmakologiczna, ale przede wszystkim edukacja i zaangażowanie pacjenta oraz jego rodziny.

W tym celu w dniu 16 czerwca 2019 r. w Warszawie organizowany jest Dzień Niewydolności Serca. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP (przy fontannach na Starym Mieście).

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich tych którzy chcą dowiedzieć się co zrobić, aby nie zachorować na niewydolność serca, a dodatkowo miło spędzić czasu na świeżym powietrzu.

W ramach Dnia Niewydolności Serca będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze, dokonać pomiaru wagi oraz wzrostu, a także oznaczyć poziom cholesterolu i glukozy. Ponadto będzie można nauczyć się pierwszej pomocy, skorzystać z porady dietetyka oraz uczestniczyć w aktywnościach sportowych i rehabilitacyjnych. Organizatorzy umożliwią także zapoznanie się ze startupami działającymi w obszarze medtech – oferującymi rozwiązania dla pacjentów, a także spotkanie z organizacjami pacjenckimi. Nie zapomniano również o najmłodszych dla których przewidziano szereg atrakcji.

„Dziś w obliczu epidemii niewydolności serca istotne wydaje się nie tylko edukowanie chorych z już rozpoznaną niewydolnością serca (co oczywiście jest bardzo ważne) ale również uświadamianie nam wszystkim zachowań, które będą chroniły nas przed zachorowaniem na niewydolność serca (kontrola ciśnienia, tętna, masy ciała czy stresu).” – podkreśla dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak.

Organizatorami przedsięwzięcia są Sekcja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytut Kardiologii w Warszawie i Centralny Szpital Kliniczny MSW iA.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij