To pierwsze w mieście takie ćwiczenia łączące elementy ratownictwa technicznego i medycznego z elementami ratownictwa chemicznego.

W ćwiczeniach ratowniczych, które odbyły się 28 maja, udział wzięli strażacy oraz pracownicy dwóch olsztyńskich szpitali. Polegały one na odtworzeniu pozorowanego wypadku pojazdu z cysterną wiozącą toksyczną substancję. Scenariusz ćwiczeń odtwarzał realistyczne warunki wypadku drogowego na obwodnicy Mrągowa, w którym to cysterna miałaby zderzyć się z autobusem przewożącym 25 osób (w tym 15 uczniów). Jak mówi oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Olsztynie: – To pierwsze w mieście takie ćwiczenia łączące elementy ratownictwa technicznego i medycznego z elementami ratownictwa chemicznego. Ćwiczenia obejmowały nie tylko przewiezienie pozorowanych poszkodowanych na oddziały ratunkowe, ale także wstępną neutralizację niebezpiecznych chemikaliów, czyli odkażenie pozorantów przez strażaków w specjalistycznej komorze do dekontaminacji. Dalsza część ćwiczeń odbyła się w szpitalach, gdzie pacjentów poddano ponownemu odkażaniu i udzielono im pomocy medycznej. Działania te miały na celu sprawdzenie współpracy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP z personelem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij