Dzięki nowelizacji do rozporządzenia Ministra Zdrowia z 19 marca 2007 roku, w komisji egzaminacyjnej będą mogli zasiadać nie tylko specjaliści, ale również przedstawiciele innych zawodów medycznych pracujących w systemie ratownictwa.

Dotychczas w komisji musiało znajdować się co najmniej dwóch lekarzy. Przepisy wymagały, aby był to konsultant medyczny w dziedzinie medycyny ratunkowej lub wskazany przez niego lekarz jako przewodniczący komisji oraz inny lekarz, jako jej członek.

Dzięki nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia z 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz.U. poz. 408), w składzie komisji będą mogły zasiadać inne osoby wykonujące zawód medyczny w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM) oraz ratownicy z jednostek, które współpracują z systemem. Zmiana ta znacznie ułatwi zebranie komisji, dzięki czemu same egzaminy będą przebiegać sprawniej.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij