Od 1 września 2019 roku w podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Starym Sączu nie będzie karetki specjalistycznej. Została ona przekwalifikowana na karetkę podstawową, co oznacza, że na jej pokładzie nie będzie lekarza.

O zmianę statusu sądeckiej karetki wnioskowała szefowa sądeckiego pogotowia ratunkowego. Powodem takiej decyzji były problemy z zapewnieniem całodobowej obsady lekarskiej dla ZRM "S". Zmiana została posytywnie zaopiniowana przez starostę nowosądeckiego, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Końcem lipca br. Minister Zdrowia zaakceptował zmianę, co oznacza, że wejdzie ona w życie 1 września 2019r.

Od 1 września w podstacji w Nowym Sączu będą zatem funkcjonowały diwe karetki podstawowe. Zespól jednej z nich będzie pełnił dyżur całodobowy, natomiast drugiej - dwunastogodzinny. Ponadto, Zespół Ratowników Medycznych, który będzie dyżurował calą dobę, będzie jeździł w składnie trzyosobowym. Jak mówi Bożena Hudzik, jest to ukłon Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w stronę gminy Stary Sącz.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij